Stmívání

23. března 2009 v 17:27 | Barush
Bella Swanová se stěhuje ze sluného Phoenixu do deštivého městečka Forks ve státě Washington, aby žila se sým otcem Charliem, policejním ředitelem, protože její matka, Renée, se znovu vdala.
Ve škole jsou všichni přátelští, až na jednoho.. Na hodině biologie si sedne vedle nadpozemsky krásného Edwarda Cullena, který si od ní drží odstup, proto si také Bella myslí, že ji nenávidí..


Cullenovi jsou velmi zvláštní rodina, doktor Carlisle Cullen a Jeho manželka Esme, adoptovali všechny svoje děti: Edwarda, Alici, Jaspera, Rosalii a Emmetta, prý proto, že nemohli mít svoje vlastní. Lidé se od nich drží dál, jakoby věděli, že jim v jejich blízkosti hrozí nějaké nebezpečí.

Jednoho dne Bellu na školním parkovišti málem srazí autem její spolužák, nejspíš by nepřežila nebýt Edwarda, který auto zastaví vlastníma rukama.
Na jednom školním výletě na pláž v La Push, v indiánské rezervaci, potká Jacoba Blacka, syna Billyho Blacka, blízkého přítele Charlieho, který jí poví staré historky o "studených". Od něj se Bella dozvídá, že Cullenovi jsou upíři. Ale nejsou obyčejní upíři, říkají si "vegetariáni", nepijí totiž lidskou krev, živí se výhradně tou zvířecí. Takže technicky nejsou pro lidi nebezpeční, ale upírů jako jsou oni je velmi málo..
Jednoho dne přijde do Forks smečka upírů, která není tak kultivovaná jako Cullenovi. Jeden z nich, James, bude chtít Bellu zabít.. Je to stopař, takže to pro něj nebude těžké, Edwardovi se na chvíli podaří zmást ho a přivést ho na falešnou stopu.. To však nezabere na dlouho..

  • Režie: Catherine Hardwick
  • Scénář: Melissa Rosenberg, podle románu Stephenie Meyerové
  • Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Sarah Clarke, Peter Facinelli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama